Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Четвер, 12 листопада 2015 00:00

Українські та німецькі організації роботодавців об’єднують зусилля

Українські та німецькі організації роботодавців виступають за розширення ділової співпраці між організаціями та виробниками обох країн. Така домовленість була досягнута 9 листопада, під час зустрічі у Києві керівництва Федерації роботодавців України з генеральним директором Конфедерації асоціацій роботодавців Німеччини (BDA) Рейнхардом Гёхнером.

"За останні шість місяців 2015 року доля українського експорту на ринку Німеччини збільшилася на 10%. Крім того, на сьогоднішній день, Німеччина, чи не єдина європейська країна, до якої Україна експортує високотехнологічну продукцію", - зазначив під час зустрічі керуючий директор BDA Рейнхард Гёхнер.

У свою чергу, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко відзначив, що в інші європейські ринки Україна інтегрована, переважно, через експорт сировини, напівфабрикатів або продукцію низьких технологічних переділів. "Україна, яка безпосередньо межує з Євросоюзом, може і повинна відігравати значно більшу роль на цьому ринку, використовуючи позитивний досвід співпраці із Німеччиною", - наголосив заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко.

Перспективним, у співпраці між німецькими та українськими виробниками, вже самим найближчим часом, міг би стати промисловий аутсорсинг.

"Наша ідея полягає у тому, щоб Україна максимально, через систему промислового аутсорсингу, працювала з європейськими партнерами. Німеччина це єдина країна Європи, з якою Україна вже сьогодні має виробничі ланцюги, переважно, у сфері автомобілебудування", - розповів генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов. Як приклад, він назвав компанії "Jabil" та "Yazaki", які розміщуючи свої виробництва в Україні, виробляють електроніку та електротехнічне оснащення для таких крупних німецьких автомобільних концернів, як "Volkswagen" і "Mercedes". "Або, приміром, німецька компанія "Kromberg and Schubert", яка виготовляє в Україні бортові кабельні системи для відомих марок європейських автомобілів", - додав Руслан Іллічов.

Ще одним перспективним напрямком може стати спільне виробництво українськими та німецькими промисловцями готової продукції, наприклад, у сільгоспмашинобудуванні. Херсонський машинобудівний завод і німецька компанія "Сlaas" вже розглядають можливість спільного виробництва комбайнів в Україні.

"Нині в Україні більше 60% комбайнів відпрацювали свій амортизаційний строк і термін їх експлуатації перевищує 20 років. 75 тис. комбайнів, необхідно оновлювати. Враховуючи це, співпраця у сільгоспмашинобудуванні є дуже перспективною", - підкреслив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

Серед перспективних секторів для спільного виробництва, в Федерації роботодавців України назвали також енергетичне машинобудування та авіабудування.

Під час цієї зустрічі, керівництво ФРУ запропонувало Рейнхарду Гёхнеру розглянути можливість провести разом з BDA, вже на початку 2016 року, презентації конкурентних переваг України, як країни, де може бути реалізовано модель промислового аутсорсингу.

Користуючись нагодою, керівництво ФРУ також запросило генерального директора BDA Рейнхарда Гёхнера та його колег на X З'їзд Федерації роботодавців України, який проходитиме у Києві 2 грудня 2015 року. На з'їзді ФРУ буде представлена Програма модернізації України, над розробкою якої, з початку 2015 року, працювали провідні європейські та українські експерти і науковці.

Джерело - сайт ФРУ

 

Читати 437 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua