Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Субота, 15 жовтня 2016 00:00

У Кіровограді відбулось засідання тристоронньої соціально-економічної ради

12 жовтня 2016 року у обласній державній адміністрації відбулось засідання тристоронньої соціально-економічної ради Кіровоградської області. 

Перше питання, яке розглянули на засіданні стосувалось децентралізації управління бюджетними установами та стан соціально-трудових відносин в галузях освіти, охорони здоров’я та культури. 

У ході засідання було прийнято ряд важливих рішень, а саме:

Доручено райдержадміністраціям, міським радам, об’єднаним територіальним громадам тримати на постійному контролі питання щодо забезпечення своєчасної та в повному обсязі заробітної плати працівникам бюджетної сфери протягом 2016-2017 років. При уточненні бюджету 2016 року та формуванні бюджету 2017 неухильно дотримуватись вимог ст. 77, 89, 90, 93, 97, 103.2, 103.4 Бюджетного кодексу України, п.3 постанови КМУ від 14.01.2015 №6 щодо освітньої субвенції.

Здійснювати виплати: педагогічним працівникам надбавки за престижність праці у граничному розмірі 20%, бібліотекарям – 50% за особливі умови праці, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 року №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних,загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, інших установ і закладів, незалежно від їх підпорядкування» та постанови КМУ від 30 вересня 2009 року №1073 «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек»; працівникам закладів охорони здоров’я надбавок відповідно до наказів МОЗ та Міністерства праці та соціальної політики №308/519.

Поставити на контроль забезпечення виконання: ст.57 та ст.14 Закону України «Про освіту у частині виплати надбавки за вислугу років педагогічним працівникам,матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу, щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі до місячного посадового окладу (ставки у повному обсязі до Дня працівників освіти); медичного обслуговування (медогляди); безкоштовного підвезення до місця роботи, а також – ст.29 Закону України «Про культуру», ст. 28 Закону України «Про музеї та музейну справу», постанови КМУ №840 від 15.09.2000 року щодо матеріального заохочення працівників клубних закладів.

Не допускати порушення норм трудового законодавства та забезпечити дотримання прав та законних інтересів працівників у процесі децентралізації, уникати вивільнення працівників бюджетної сфери понад норми, визначені галузевими угодами.

У термін до 15 квітня 2017 року продовжити роботу з формування культурних округів під час створення об’єднаних територіальних громад, враховуючи ефективне використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів та існуючі нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками та клубними закладами.

Керівникам об’єднаних територіальних громад доручено залишити без змін структуру існуючої системи надання первинної медичної допомоги, а фінансування мережі медичних закладів забезпечити шляхом передачі субвенції із об’єднаної територіальної громади до районного бюджету (термін виконання – до моменту завершення створення усіх об’єднаних територіальних громад).

Федерація профспілок області та її членські організації протягом 2016-2017 років здійснюватимуть громадський контроль за додержанням в установах бюджетної сфер законодавства про працю, направляти роботодавцям подання про усунення порушень. Вони взаємодіятимуть у вирішенні питань з реалізації трудових прав працівників з органами виконавчої влади, органами державного нагляду, інформуватимуть членів профспілок про трудові права та шляхи їх захисту в умовах реорганізації бюджетних установ у ході децентралізації.

Другим розглянутим на засіданні питанням було: про взаємодію відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області з організаціями профспілок, організаціями роботодавців, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування в питаннях запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх вирішенню. Дано завдання організаціями профспілок, організаціями роботодавців, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування посилити взаємодію з відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області щодо надання необхідної інформації, що знаходиться в їхній компетенції за запитами Відділення для вжиття спільних заходів, спрямованих на стабілізацію соціально-трудових відносин та забезпечення прав працівників у сфері праці протягом 2016-2017 років. Зазначено про необхідність запрошення представників Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області для участі у заходах, на яких можуть розглядатись питання щодо стану соціально-трудових відносин. Своєчасно надавати документи для проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності, для участі у колективних переговорах в укладанні територіальних угод та для делегування представників до відповідних органів соціального діалогу.

Організаціям профспілок у разі порушення роботодавцями законодавства про працю та умов колективних договорів у процесі реорганізації установ у ході децентралізації ініціювати колективні трудові спори, забезпечувати представництво інтересів членів профспілок при їх вирішенні.

Третє питання: про хід виконання рішення тристоронньої соціально-економічної ради  Кіровоградської області від 23 червня 2015 року «Про стан підготовки професійних кадрів закладами вищої освіти області». Доручено управлінню освіти, науки, молоді та сорту облдержадміністрації  протягом 2016 року надати Міністерству освіти і науки України пропозиції щодо впровадження пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту» щодо формування мережі вищих навчальних закладів.

Читати 232 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua