Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

П'ятниця, 30 червня 2017 00:00

У Кіровоградській ОДА відбулось засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради

Засідання відбулось під керівництвом голови правління Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців Павла Штутмана, за участі першого заступника голови облдержадміністрації Сергій Коваленка і  голови Федерації профспілок області Максима Баланенка, а також членів ради.

При відкритті засідання Павло Штутман звернув увагу на важливість питання про стан виконання регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів, крім того, проінформував про роботу створеної спільної комісії по підготовці фахівців інженерно-технічних та робочих професій.

Під час засідання було розглянуто питання виконання регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у 2016 році та планових показників на 2017 рік.

Як наголосив Сергій Коваленко, минулого року замовлення на підготовку робітничих кадрів вперше формувалося на місці.

– Цього року разом із представниками виробництва, керівниками навчальних закладів, спільно з керівниками територій та центрів зайнятості ми відпрацювали те регіональне замовлення, яке гарантуватиме після закінчення навчання в професійно-технічному училищі робоче місце, а не місце безробітного в центрі зайнятості, – підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації. – Реально збільшені замовлення на ті професії, які потрібні на ринку праці.

Більш детально із зазначеного питання поінформував начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський. За його словами, у 2016 році, коли питання фінансування професійно-технічної освіти та замовлення на підготовку професій передали з державного на місцевий рівень, 50% усіх закладів фінансувалися з обласного бюджету і 50% з бюджетів міст обласного значення. Це спричинило певні проблеми, врахувавши які, у 2017 році лише 6 ПТУ фінансуються з бюджету міста Кропивницький, усі інші повернуто на утримання з обласного бюджету. Минулорічне регіональне замовлення було сформоване переважно за показниками попередніх років у розмірі 3605 осіб, проте лише 3120 з них було прийнято на навчання (86%). Високий відсоток виконання замовлення по сільськогосподарському напрямку, електротехнічному, а також по напрямках громадського харчування, залізничного транспорту. Низький рівень виконання регіонального замовлення по напрямках будівельних робіт та швейного виробництва.

Врахувавши досвід 2016 року, при формуванні замовлення на 2017 рік, за словами Володимира Таборанського, було використано нові підходи. Зокрема, створено спеціальну робочу групу, яка проаналізувала двосторонні договори між ПТУ і роботодавцями, врахувала вакансії та кількість безробітних робітничих професій у центрах зайнятості, листи керівників територій стосовно потреби в кадрах. За результатами проведеної роботи було визначено, що найнеобхіднішими на ринку праці області сьогодні є оператори верстатів з програмним керуванням, електрозварювальники, будівельники, швачки. Врахувавши це, у 2017 році було збільшено кількість груп в ПТУ або наповнюваність існуючих за цими професіями. Також цього року буде відкрито нові професії, яких потребує ринок праці окремих територій: кравці, кухарі-офіціанти, обліковці, а також оператори верстатів з програмним керуванням. При цьому скоротять кількість груп з підготовки кухарів, операторів комп’ютерного набору, перукарів у сільській місцевості. Таким чином, регіональне замовлення на робітничі професії цього року в області складе 3616 учнів, буде передбачено і кілька резервних груп.

Заслухавши інформацію заступника директора департаменту Світлани Соломко про інвестиційні програми області, хід їх виконання та перспективи ринку регіону у створенні робочих місць, обласна соціально-економічна рада вирішила:

1. Рекомендувати сторонам діалогу створити умови для реалізації громадянами права на продуктивну зайнятість і в результаті протягом 2014-17 років досягти зменшення щороку рівня безробіття, визначеного методологією МОП (у відсотках до економічно активного населення віком 15-70 років) в обсягах, визначених обласною програмою зайнятості населення на період до 2017 року.

2. Райдержадміністраціям, рекомендувати виконавчим комітетам міських рад та сільським радам об’єднаних територіальних громад забезпечити виконання інвестиційних проектів, соціальних заходів, визначених планом на 2015-2017 роки із реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року, затвердженим рішенням обласної ради від 29 вересня 2015 року №787, програмою економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2017 рік, затвердженою рішенням обласної ради від 23 грудня 2017 року №196, та іншими затвердженими обласною радою програмами, які передбачають реалізацію таких проектів і заходів.

3. Рекомендувати Сторонам Тристоронньої соціально-економічної ради, райдержадміністраціям, виконавчим комітетам міських рад, сільським радам об’єднаних територіальних громад сприяти в організації проведення Міжнародної агропромислової виставки «АгроЕкспо-2017» та Міжнародного інвестиційного форуму «Центральноукраїнський інвестиційний день – 20 17» та участі у цих заходах підприємств, установ і організацій області.

 

Читати 326 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua