Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Вівторок, 20 лютого 2018 00:00

Дуальна освіта та криза ринку праці: Заступник міністра освіти провів нараду разом з роботодавцями Кіровоградщини

Впровадження дуальної освіти стало основною темою наради заступника міністра освіти і науки України Юрій Рашкевича з роботодавцями області, під час його робочого візиту на Кіровоградщину. Нарада проходила на підприємстві ПАТ «Ельворті» («Червона Зірка»).

На початку наради було презентовано досвід роботи ПАТ «Ельворті» з навчальними закладами за дуальною формою навчання. Підприємство ще з минулого року запровадило у себе цей «пілотний проект» Міністерства освіти і науки України.

«Ельворті» працює за двома програмами. Перша, це професійно-технічна освіта, яка реалізується в рамках експериментального проекту Міністерства освіти і науки України, разом з Центральноукраїнським вищим професійним училищем ім. Миколи Федоровського (ВПУ№4). Друга, це дульна вища освіта, яку підприємство реалізує разом з Економіко-технологічним інститутом ім. Роберта Ельворті.

Перед початком зустрічі з роботодавцями Юрій Рашкевич, на екскурсії підприємством, відвідав робочі місця студентів-«дуалів» та поспілкувався з ними та з їх наставниками.

Торкнулися на нараді і болючої для роботодавців теми – нестача професійних кадрів на ринку праці та низька якість освіти у випускників. Особливо гостро з цією проблемою стикнулися на підприємствах «Ельворті ГРУП» та «Гідросила ГРУП», де критично не вистачає кваліфікованих інженерних кадрів. Роботодавці пов’язують це, в першу чергу, з деградацією навчального процесу у Центральноукраїнському національному технічному університеті (ЦНТУ), який був основним постачальником спеціалістів-інженерів на ринок праці. Зокрема, було зазначено, що у ЦНТУ досить високий рівень корупції, існує практика продажу дипломів, а серед загальної кількості студентів – від 20% до 50% складають «мертві душі». Також було відзначено і той факт, що з середини листопада по 5 березня в ЦНТУ взагалі не проводяться заняття.

Натомість представники вишу, які були присутні на нараді, нарікали на недостатнє фінансування з боку держави, на складну демографічну ситуацію і на те, що студенти не зацікавлені відвідувати навчання.

Довідково. Дуальна освіта - це поєднання роботи і навчання, коли молодого спеціаліста навчальний заклад готує разом з підприємством. Компанія визначає потрібні їй спеціальності й замовляє вишу. Студент поєднує навчання і стажування на підприємстві. При цьому отримує стипендію від підприємства, близьку до заробітної плати. На Кіровоградщині «першопрохідцем» у впровадженні дуальної освіти, крім ПАТ «Ельворті», є також ПАТ «Гідросила».

Читати 1009 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua