Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Середа, 11 квітня 2018 00:00

Павло Штутман: «Дуальна освіта принципово відрізняється від інших видів освіти тим, що училище готує працівника для конкретного підприємства»

На заводі «Ельворті» пройшла виїзна колегія управління освіти Кіровоградської ОДА.

Про стан та перспективи розвитку дуальної освіти на Кіровоградщині перед директорами профтехучилищ Кіровоградської області виступили Голова КОООР Павло Штутман, очільник управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Володимир Таборанський та директор ЦВПУ ім. Федоровоського Оксана Яценко.

Зараз на Кіровоградщині у професійно-технічних закладах області за дуальною формою освіти навчаються чотири групи. Дві групи навчаються у ЦВПУ ім. Федоровоського, яке співпрацює з ПрАТ «Гідросила Груп» та ПрАТ «Ельворті Груп», а також по одній у регіональному центрі професійної освіти ім. Єгорова та Кіровоградському професійному ліцеї сфери послуг.

Дуальна освіта принципово відрізняється від інших видів освіти тим, що училище готує працівника для конкретного підприємства. Тобто - це не практика, де майбутній працівник не знає, що робити. Якщо людина йде навчатись по дуальній освіті, то вона вже бачить себе на підприємстві, а підприємство в ній також бачить працівника. Це дає прописувати навчальні плани відповідним способом: навчання проходить з акцентом на нюанси певних підприємств, при цьому людина вже інтегрується в систему, як повноцінний працівник, - наголосив Павло Штутман.

Дуальна форма освіти на сьогодні є єдиною перспективною. Ми переконались, що кожен навчальний заклад не може бути конкурентоспроможним – ми бачили у навчальних закладах станки 50-60 рр. і ми розуміємо, що навіть сьогодні, коли купується нова техніка, через 4-5 років вона стає морально застарілою і її необхідно оновлювати. Для цього в жодного навчального закладу коштів немає, натомість є підприємства, тобто виробнича база, яка постійно змінюється і яка готова надати можливості для навчання, - зазначив Володимир Таборанський.

 

Джерело.

Читати 184 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua