Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Понеділок, 18 червня 2018 00:00

КОООР: Приймати нову ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у нинішньому вигляді не можна

Приймати нову ставку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в тому вигляді, в якому пропонує міська влада категорично не можна.

 

Про це заявили під час круглого столу у п'ятницю, 15 червня, представники Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців (КОООР), Кіровоградської регіональної Торгово-промислової палати, Асоціації платників податків у Кіровоградській області, Кіровоградського обласного відділення УСПП та інших громадських організацій.

Нагадаємо, що минулого вівторка виконком обласного центру двічі намагався погодити рішення про встановлення нових ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Згідно цього рішення, пропонувалось підвищити ставку податку у 5 разів для всіх категорій будівель та споруд. Тобто, оподатковувати за однією ставкою, наприклад, як спортивні зали, театри, басейни, так і торгові центри, універмаги, супермаркети тощо.

Потрібно внести у це рішення більше логіки. До процесу підвищення ставки потрібно підійти більш виважено. Не може, скажімо, бабуся платити за свій погріб чи літню кухню стільки ж, скільки і крупний бізнес міста, - підкреслив голова КОООР Павло Штутман. 

Слід нагадати, що податок розраховується від рівня мінімальної заробітної плати, тому учасники круглого столу зауважили, що фактично із її ростом, збільшилась і сума сплати цього податку. Зараз розмір мінімальної заробітної плати складає 3 723 грн.

Який сенс підвищувати ставку цього податку, якщо підприємці міста і так сплачують більше й більше, з ростом мінімалки?, - наголосила президент Кіровоградської регіональної Торгово-промислової палати Ірина Саєнко.

Народний депутат України Костянтин Яриніч наголосив на тому, що таке рішення виконкому матиме не тільки економічні наслідки, а й політичні.

Це підвищення податку торкнеться кожної людини у місті, тому матиме й політичні наслідки для міської влади. Я не бачу економічного обгрунтування такого підвищення ставки податку, - наголосив народний депутат.

Присутній на засіданні круглого столу заступник міського голови Олександр Грабенко визнав, що є певні недопрацювання.

Ми працюємо над іншим рішенням, де ставка податку буде диференційована, і буде розподіл по фізичним і юридичним особам. Ми готові внести всі запропоновані вами зміни, - сказав посадовець.

У підсумку учасники круглого столу створили робочу групу, до якої увійшли представники громадських організацій та міської влади. Найближчим часом у робочій групі мають доопрацювати рішення міськвиконкому та запропонувати компромісний варіант. 

 

Читати 224 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua