Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

П'ятниця, 22 червня 2018 00:00

В обласному центрі пройшов «круглий стіл» по дуальній освіті

В обласному центрі, 21 червня, пройшов «круглий стіл» на тему «Дуальна освіта - як вирішення проблеми робочих, економічних та інженерних кадрів для підприємств».

 

У засіданні взяв участь голова Кіровоградського обласного об'єднання організацій роботодавців (КОООР) Павло Штутман, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський, генеральний директор Організації роботодавців Кіровоградської області (ОРКО) Олександр Саінсус, начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко, директори професійно-технічних навчальних закладів і ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, методисти.

Голова КОООР Павло Штутман наголосив на тому, що в умовах глобальної конкуренції економіка України не може конкурувати з іншими без якісного кадрового потенціалу, який її обслуговуватиме.

«Якість кадрів, в свою чергу, залежить від педагогічного процесу. На сьогодні, як показує наш досвід, дуальна освіта дає більш якісні компетентності, ніж традиційна», - зауважив Павло Штутман.  

«Є завдання Уряду, щоб з нового навчального року за цією системою запрацювали не менше 50% закладів професійно-технічної освіти. На рівні області усі ПТНЗ мають розпочати співпрацю з роботодавцями з впровадження елементів дуального навчання при підготовці кваліфікованих робітників актуальних на ринку праці професій», - зазначив начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський.

Крім того, під час засідання своїми досвідом і напрацюваннями у навчанні по дуальній системі поділились з присутніми Центральноукраїнське вище професійне училище ім. Миколи Федоровського та Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті.

Нагадаємо, що дуальна освіта сьогодні є однією з найефективніших форм освіти при підготовці робочих, економічних та інженерних кадрів для підприємств. Батьківщиною дуальної освіти є Німеччина. Це форма навчання, при якій 50% навчального часу студент працює на підприємстві відповідно до одержуваної спеціальності, 50% - навчається в університеті. При цьому кількість аудиторних занять відповідає денній формі навчання.

 

Читати 384 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua