Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Середа, 11 липня 2018 00:00

Павло Штутман: «Шлях подолання проблеми підготовки кадрів у машинобудівній галузі ми бачимо у впровадженні дуального навчання»

Відбулася зустріч керівництва ФРУ з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

 

Метою зустрічі було обговорення питань забезпечення якості підготовки фахівців з вищою освітою відповідно до потреб ринку праці у кваліфікованих кадрах. Зокрема, говорили про участь роботодавців у формуванні та розподілі державного замовлення, впровадження дуального навчання, налагодження ефективної співпраці між роботодавцями та вищими навчальними закладами.

Член Президії Федерації, голова Комітету ФРУ з питань освіти та розвитку трудового потенціалу, голова КОООР Павло Штутман підкреслив занепокоєння роботодавців станом професійної підготовки фахівців з вищою освітою для потреб ринку праці.

«Особливо це стосується підготовки кваліфікованих кадрів у машинобудівній галузі. Так, незважаючи на суттєвий обсяг державного замовлення на підготовку фахівців за інженерними спеціальностями, галузь відчуває значний дефіцит кадрів. І шлях подолання цієї проблеми ми бачимо у налагодженні ефективного партнерства між роботодавцями і вищими навчальними закладами. Зокрема, у впровадженні дуального навчання», - зазначив він.

Павло Штутман розповів, що наразі у Кіровоградській області у співпраці з компаніями «Ельворті Груп» проводиться експеримент з дуального навчання в економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті.

Директор Департаменту розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності Анатолій Гармаш відзначив, що важливо забезпечити відповідність підготовки фахівців вимогам ринку праці. Наразі роботодавці виявляють великий інтерес до розроблення професійних стандартів.

«Лише СПО сторони роботодавців у цьому році отримано понад п’ятдесят заявок на розроблення професійних стандартів. Для нас вкрай важливо, аби розроблені професійні стандарти, які визначають вимоги до професійних кваліфікацій, не залишалися лише на папері, але використовувалися при підготовці робітників та фахівців з вищою освітою. Для цього необхідно забезпечити, аби нові стандарти та програми освіти, як на рівні професійної, так і вищої освіти, розроблялися з використанням професійних стандартів» - зауважив Анатолій Гармаш.

Представники ФРУ також закликали до якнайшвидшого створення Національного агентства кваліфікацій, яке відповідатиме за забезпечення якості професійних кваліфікацій.

 

Джерело.

Читати 184 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua