Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Середа, 14 листопада 2018 00:00

Кіровоградщину відвідали представники програми уряду Німеччини «Пілотний проект дуальної вищої освіти в Україні»

13 листопада 2018 року представники Програми уряду Федеративної республіки Німеччини «Пілотний проект дуальної вищої освіти в Україні» відвідали обласний центр Кіровоградщини в рамках співпраці з підприємствами «Ельворті ГРУП» і «Гідросила ГРУП» та Економіко-технологічним інститутом імені Роберта Ельворті.

Істрія співпраці почалася 15 лютого 2017 року, коли на платформі Федерації роботодавців України (ФРУ) відбувся круглий стіл «Дуальна освіта - виклик безробіттю», на якому дуальну вищу освіту презентували представники німецького проекту «Дуальна освіта в діалозі». На заході були присутні Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та її перший заступник Володимир Ковтунець. Ними було підтримано ініціативу ФРУ про доцільність створення робочої групи з розробки «дорожньої карти» по впровадженню дуальної вищої освіти в Україні. 

Підприємства «Ельворті ГРУП» і «Гідросила ГРУП» з огляду на проблему з неякісною підготовкою кадрів для машинобудування зацікавились проектом, і у листопаді минулого року делегація з Кіровоградщини на чолі з головою правління Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців Павлом Штутманом відвідала в Німеччині Головний офіс групи комунальних підприємств м. Ерфурт, керівники якого були учасниками програми уряду ФРН "Дуальна освіта в діалозі". Метою цієї зустрічі було з'ясувати, як організована програма дуальної вищої освіти на конкретному підприємстві у Німеччині. Після поїздки підприємства «Ельворті ГРУП» і «Гідросила ГРУП», а також Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті були включені в наступний «Пілотний проект дуальної вищої освіти в Україні», що втілюється сьогодні також під патронатом уряду ФРН. Поки дуальне навчання в ЕТІ ім. Роберта Ельворті здійснюється за економічними спеціальностями.

Дуальна система передбачає, що 50% часу навчання студенти проводять на підприємствах, відповідно до майбутньої спеціальності. При цьому кількість аудиторних годин – така ж, як і на стаціонарній денній формі навчання.

Метою візиту на Кіровоградщину німецьких партнерів цього разу стало надання методик, рекомендацій та практичних порад для успішного втілення проекту українською стороною.

Учасники делегації:

Доктор Райнхард Дуддек, спікер міської ради м. Ерфурт з питань фінансово-економічної політики;

Удо Бауер, керівник кадрового департаменту підприємства комунальних послуг м. Ерфурт;

Іван Гаврилюк, професор Вищої дуальної школи Гера-Айзенах (Тюрінгія).

На зустріч з учасниками «Пілотного проекту дуальної вищої освіти в Україні» також запрошено представників Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (м. Миколаїв), Криворізького національного університету, Черкаського державного технологічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету, Уманського національного університету садівництва, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Льотної академії Національного авіаційного університету, Механіко-технологічного факультету Центральноукраїнського національного технічного університету.

Читати 844 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua