Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

П'ятниця, 28 грудня 2018 00:00

У ході засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради обговорили зайнятість зареєстрованих безробітних

В обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі Голови Правління Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців Павла Штутмана, Генерального директора КОООР Олександра Саінсуса, представників влади, профспілок та обласного центру зайнятості.

Серед питань порядку денного –зайнятість зареєстрованих безробітних громадян.

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян поінформував про ситуацію на регіональному ринку праці, ознайомив із результатами роботи служби зайнятості області у поточному році та окреслив пріоритетні завдання діяльності на наступний рік.

Зокрема зазначив, що упродовж січня-листопада соціальними послугами служби зайнятості області користались 39,8 тис. зареєстрованих безробітних. Найбільше безробітних у Олександрійському, Кіровоградському міськрайонних центрах зайнятості, у Знам’янському, Світловодському, Добровеличківському та Долинському районах. Рівень зареєстрованого безробіття склав 2,26%.

Завдяки налагодженій співпраці з роботодавцями області упродовж поточного року вирішено питання працевлаштування 13,9% безробітних. Рівень працевлаштування склав 35,1%. Найвищий рівень працевлаштування (більше 50%) спостерігається по Онуфріївському та Устинівському районах.

Також були обговорені та визначені найбільш актуальні напрямки покращення взаємної сторін соціального партнерства, а саме у питаннях соціального захисту безробітних та стимулювання роботодавців до створення нових та збереження діючих робочих місць, організації громадських робіт на територіях інших сільських рад.

Заступник директора обласного центру зайнятості назвав і проблемні питання на ринку праці, а саме: легалізація зайнятості населення, вплив зовнішньої трудової міграції на локальний ринок праці. Акцентував увагу присутніх на необхідності проведення активної роботи щодо розвитку малого підприємництва через залучення до підприємницької діяльності осіб з числа зареєстрованих безробітних. «Для дієвої її реалізації необхідно вживати заходів щодо залучення до цього питання коштів місцевих бюджетів, особливо ОТГ, та коштів міжнародної технічної допомоги по проектам, що реалізуються в області неурядовими організаціями», – зазначив Богдан Стоян.

За підсумками обговореного питання його учасники вирішили: рекомендувати учасникам діалогу та усім зацікавленим сторонамконсолідувати зусилля щодо сприяння вирішенню проблеми зайнятості населення; збереженню діючих, відновленню та створенню нових робочих місць, легалізації трудових відносин та підвищення рівня заробітної плати; сприяння розвитку малого підприємництва, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці шляхом організації професійного навчання відповідно до вимог сучасного виробництва, а також проведення широкої інформаційно-роз'яснювальної роботи з молоддю з метою мотивації їх до вибору професій, необхідних у реальному секторі економіки.

тристороння рада

ДЖЕРЕЛО

Читати 475 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua