Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

П'ятниця, 01 березня 2019 00:00

Кіровоградський бізнес вимагає переглянути новий земельний податок

Сьогодні від кіровоградських підприємців вимагають сплатити земельний податок у 5-6 разів вище, ніж минулого року. Свою незгоду з таким перерахунком вартості землі висловили представники місцевого бізнесу під час спільного засідання Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців (КОООР) та обласного відділення Українського союзу промисловців і підприємців. Головна вимога – переглянути новий земельний податок, а саме - розробити механізм нарахування та зменшення розміру земельного податку.

«Для оцінки землі замість коефіцієнта для промисловості 1,2 раптом виник коефіцієнт 3, який використовується якщо відсутні дані про використання землі. Ми звернулися в Геокадастр з проханням надати роз'яснення. Вони пояснили, що помилилися, але ніяк на це вплинути не можуть. 20 лютого ми подавали декларацію і нам довелося заплатити згідно витягів із завищеним коефіцієнтом. Тобто, наші підприємства зазнали прямих збитків», - сказав голова КОООР, голова наглядових рад ПАТ «Гідросила Груп» та ПАТ «Ельворті Груп» Павло Штутман.

 

Як повідомили на засіданні заступник міського голови обласного центру Кіровоградщини Олександр Мосін та очільниця юридичного відділу міськради Марина Смаглюк, нещoдавнo, на викoнання Закону України «Про оцінку земель», міськoю радoю булo прийнятo нову нoрмативну  грошову oцінку земель міста. За їх словами, максимальний коефіцієнт застосовується  до тих земель, щодо яких не внесено дані до Державного земельного кадастру (ДЗК) про їх цільове використання.

«Якщо взяти до прикладу Європу, в яку ми йдемо, то там максимальне підвищення, яке може бути, 1-2%. Якщо 3%, то це вже вважається свавіллям. З чим ми стикаємося? На 300%! Так куди ми рухаємося? Якщо чесно, я не розумію навіщо це робиться і, з якою метою,» - наголосив голова наглядової ради ПАТ "НПП "Радій" Євгеній Бахмач.

Підприємці, у свою чергу запевняють, що всі дані щодо цільового використання земель містились у ДЗК і невідомо з яких причин раптово зникли. А oт прo те, щo чoгoсь не вистачає для нoрмальнoгo прoведення переoцінки вартості землі, їх ніхтo не повідомив. 

«До цього часу у мене чітко в акті Геокадастру було написано про призначення земель – «Виробнича діяльність». Завод існує із 1970-го року. Нічого не змінилося – там як був завод, так і залишається. І раптом Геокадастр у 2018 році пише, що статус землі «не визначено». Чому він став раптом невизначеним? Я не розумію, на якій підставі ці 46 соток землі під цехами оцінили в 10 мільйонів? У п’ять разів підвищили вартість землі, відповідно у п’ять разів підвищили податок на землю. Звідки я повинна ці гроші взяти?» - сказала директор ТОВ «Друкмаш-Центр» Людмила Шубіна. 

Після тривалого обговорення для врегулювання даного питання було створено робочу групу з представників місцевої влади, Головного управління ДЗК, фіскальної служби та представників місцевого бізнесу, перше засідання якої відбудеться вже наступної середи.

Читати 880 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua