Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Неділя, 02 червня 2019 00:00

Очільник КОООР відвідав засідання Федерації роботодавців України

За одним столом у Федерації роботодавців України зібралися відомі виробники продукції із високою доданою вартістю - техніки та обладнання для агропромислового комплексу, роботодавці, які створюють тисячі високопродуктивних робочих місць.

За участі керівництва ФРУ, народних депутатів, представників міністерств обговорювали «гарячі» питання галузі сільгоспмашинобудування. Дискусія була дуже змістовна, адже у залі зібралися представники провідних підприємств галузі сільгоспмашинобудування - члени асоціації «Украгромаш», очолюваної відомим виробничником, головою Кіровоградського обласного об'єднання організацій роботодавців, членом Президії ФРУ Павлом Штутманом.

Обговорили результати реалізації програми часткової компенсації вартості техніки з метою розвитку сільськогосподарського машинобудування. Окрема подяка виконавчому директору Національного комітету з промислового розвитку при Кабміні Анатолію Гіршфельду за виконану роботу та за підтримку ініціатив головою Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва Віктору Галасюку. Дійсно, програма дає свої результати, зокрема за останні три роки на 38 % зросла кількість машинобудівних підприємств, які виробляють продукцію для АПК. Створено 5 тисяч додаткових робочих місць у сільськогосподарському машинобудуванні, надходження для бюджетів всіх рівнів склали 1.6 млрд. грн.

У той же час перед виробниками сільськогосподарської техніки сьогодні стоїть низка вкрай складних викликів, зазначив Павло Штутман. Це відсутність оборотних коштів, дешевих кредитів, брак кваліфікованих кадрів, проблемні питання технічної сертифікації, санкції, введені проти наших виробників, той факт, що, не зважаючи на усі спільні зусилля, на внутрішньому ринку сільськогосподарської техніки імпортного виробництва - близько 70%, у тому числі - вживаної, підкреслили учасники розширеного засідання асоціації «Украгромаш». Окремою перепоною є відсутність підтримки виходу вітчизняних виробників на зарубіжні ринки, оскільки Експортно-кредитне агентство в Україні так повноцінно і не запрацювало. Українські виробники сільгосптехніки долають ці складнощі на своєму шляху разом.

За підсумками зустрічі прийняли рішення спільно з Федерацією роботодавців вийти до Уряду та Парламенту з ініціативами створення програми імпортозаміщення у галузі, підтримки підприємств, які постраждали внаслідок запровадження економічних санкцій, підтримки виробництва складної сільськогосподарської техніки (тракторів, комбайнів тощо), компенсації роботодавцям за навчання працівників на робочому місці. Також запропоновано запровадити утилізаційний збір на вживану імпортну сільгосптехніку. Будемо продовжувати публічно вимагати від Уряду, щоб запрацювало ЕКА, адже без активної експортної діяльності прорив у галузі неможливий.

Джерело

Читати 220 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua