Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

П'ятниця, 16 серпня 2019 00:00

Очільник КОООР розповів про досвід Німеччини у сфері дуальної освіти

Вчора, 15 серпня, дуальна освіта стала предметом супержвавої дискусії між роботодавцями та освітянами під час засідання Федерації роботодавців України.

У ФРУ зібралися представники регіональних та галузевих організацій роботодавців та провідних компаній, серед яких – «Укралізниця», «Укрлендфармінг», «Гідросила», Асоціація «Укрлегпром», ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», Метінвест, ДТЕК. Міністерство освіти та науки представило керівництво Директорату вищої освіти та освіти дорослих і Директорату професійно-технічної освіти.

Павло Штутман, Голова Кіровоградського обласного об'єднання організацій роботодавців, член Президії Ради ФРУ, розповів про досвід Німеччини у сфері дуальної освіти та потреби українського ринку праці. Він підкреслив:

«Я кажу про машинобудування, але це поширюється практично на всі професії і на легку промисловість. Ми конкуруємо на світовому ринку. У нас всі наші працівники повинні отримати високоякісну професійно-технічну підготовку. Так само як це робиться в Німеччині. Ми конкуруємо з ними, вони конкурують з нами. Поки що перемагають вони. Саме тому, наші працівники повинні як мінімум бути не гірші, а навіть кращі», - каже Павло Штутман, людина яка значну частину свого часу присвячує впровадженню дуальної освіти на Кіровоградщині, своїх підприємствах та у Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті, де спільно з компаніями, Ельворті Груп, ПАТ «Ельворті – Червона зірка» та «Гідросила» здійснюється пілотний проект з дуальної вищої освіти. 

Роботодавці та освітяни говорили про те, чим дуальна форма здобуття освіти відрізняється від інших форм професійно-технічної підготовки. Про зміни законодавства, необхідні для того, того, щоб дуальна освіта могла продемонструвати свій потенціал. Та багато інших вкрай актуальних для бізнесу питань у сфері освіти.

«Як роботодавці ми вважаємо, що найкоротший шлях від роботодавця до працівника – це дуальна освіта. Вона допомагає розуміти ринок праці, як з точки зору тих, хто забезпечує роботою – показує, які професії є затребуваними, так і з точки зору майбутніх працівників – свідчить про рівень їх професійної підготовки. Така форма освіти допомагає здобувати дійсно потрібні знання та кваліфікації, а, головне, мати роботу і заробітну плату вже під час навчання та гарантоване робоче місце після закінчення освіти. Маю надію, що вже найближчим часом усі плани роботодавців, які сьогодні будуть сформатовані, знайдуть відображення у конкретних проектах та необхідних законодавчих змінах. А головне - у реальних діях», - зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник

 

Джерело 

Читати 199 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua