Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Вівторок, 05 листопада 2019 00:00

Голова КОООР Павло Штутман поділився успішним досвідом впровадження дуальної освіти

Учора, 4 листопада, в Федерації роботодавців України відбувся семінар, присвячений впровадженню дуальної освіти, у якому взяли участь близько 40 представників вищих навчальних закладів, роботодавців, Міністерство освіти і науки України, експерти.

Говорили про те, чим дуальна форма здобуття освіти відрізняється від інших форм навчання. Про зміни законодавства, необхідні для того, того, щоб дуальна освіта могла продемонструвати свій потенціал. Та багато інших вкрай актуальних для бізнесу питань у сфері освіти.

Нагадаємо, суть дуальної системи освіти полягає в тому, що приблизно половину часу навчання студент проводить на підприємстві, з яким укладає трудовий договір, і безпосередньо працює за своїм профілем, виконуючи реальні виробничі завдання, і отримуючи зарплату. При цьому кількість навчальних часів відповідає денній формі навчання.

Методичну допомогу у впровадженні саме такої системи в рамках програми Євросоюзу «Східне партнерство» нашій країні надає уряд Німеччини, яка вважається одним зі світових лідерів у галузі підготовки кадрів для промисловості.

Павел Штутман, член Президії Ради ФРУ як керівник Об'єднання організацій роботодавців Кіровоградської області, двох великих українських машинобудівних холдингів велику увагу приділяє цьому питанню.

Він зазначив, що дуальна освіта – це безпосередньо робота, трудові зобов’язання та відповідальність. Студент на підприємстві виконує звичайну роботу, що потрібна компанії. Роботодавцям впровадження такої системи дає впевненість, що випускник якісно підготовлений і відразу готовий виконувати фахову роботу.

І це вкрай важливо в умовах кадрового голоду, який відчуває переважна більшість підприємств України.

Павло Штутман розповів про те, як на початку співпраці знайомилися із досвідом Німеччини у сфері дуальної освіти та розпочинали його впроваджувати в Україні. І вже є прекрасні результати. Павло Штутман поділився успішним досвідом впровадження дуальної освіти в Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті.

 

Джерело

Читати 667 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua