Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Четвер, 05 грудня 2019 00:00

ФРУ звернулася до Прем'єр-міністра України з проханням якнайшвидше запустити системну реформу трудового законодавства

Федерація роботодавців України звернулася до Олексія Гончарука - Прем'єр-міністра України з проханням якнайшвидше запустити системну реформу трудового законодавства.

На сьогодні зміни на ринку праці проходять швидше, ніж зміни у національному законодавстві про працю та зайнятість, йдеться у зверненні. Необхідність оновлення актів трудового законодавства зумовлена їх недосконалістю, що позбавляє працівників можливості підвищувати конкурентоспроможність на ринку праці, конкурувати з сусідніми країнами. Відсутня мотивація до створення реального професійного розвитку працівників.

Наприклад, важливим документом, що регулює допуск працівника до роботи, є Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХПП), який потребує негайного оновлення. Адже ДКХПП не відповідає ні потребам роботодавців, ні потребам працівників в достатній мірі, оскільки містить велику кількість регулятивних норм, які не відповідають сучасному ринку праці.

Також, на думку ФРУ, необхідно дерегулювати та зробити новим основний документ, який визначає професійні назви робіт та повинен застосовуватися усіма суб’єктами господарювання під час прийняття на роботу працівників – Класифікатор професій.

Ринку праці сьогодні потрібні гнучкі правила та можливість швидко реагувати на сучасні виклики, підкреслюється у звернені ФРУ до Прем’єр-міністра України. Федерація має відповідні напрацювання і готова їх запропонувати та долучитися до системного реформування ринку праці та зайнятості.

Варто нагадати, що ФРУ надала Міністерство освіти і науки України України пропозиції щодо оновлення Переліку професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету, затвердженого постановою Кабміну №818 від 16.11.2016 р. Для цього Федерація разом з підприємствами, галузевими та територіальними об’єднаннями роботодавців опрацювала питання щодо робітничих професій, яких потребуватиме ринок праці у середньостроковій перспективі у регіональному розрізі.

 

Джерело

Читати 259 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua