Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Середа, 01 липня 2020 00:00

Роботодавці Кіровоградщини голосують «ЗА» пілотний проєкт Мінекономрозвитку

На сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України 11 червня 2020 року оприлюднено законопроєкт постанови «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва». 18 червня проєкт схвалив Урядовий комітет. Наступним кроком має стати його розгляд Урядом України. За пропозицією Мінекономрозвитку цей пілотний проєкт планується здійснити в період від прийняття до 31 грудня 2021 року.

Як заявив Голова Правління Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців Павло Штутман, роботодавці Кіровоградщини підтримують вищезгаданий проєкт постанови.

КМУ пропонує законодавчо забезпечити державні закупівлі продукції машинобудування з підтвердженим рівнем локалізації виробництва на українських підприємствах мінімум у 35%.

Реалізація подібних проєктів за умови забезпечення максимально можливого рівня локалізації виробництва і повного циклу сервісного обслуговування вітчизняними підприємствами на території України у перспективі здатна повністю змінити вітчизняну машинобудівну промисловість.

Дані проєкти потенційно мають можливість не лише забезпечувати Україну новою технікою, але й можуть стати дієвим інструментом залучення іноземних інвестицій та технологій, створення робочих місць на території власної країни, підтримки національних виробників і виведення їх на рівень міжнародної конкуренції, розвиваючи при цьому такі стратегічні для держави сектори економіки як залізничний транспорт та машинобудування.

У Міністерстві зазначають, що практика використання вимог по локалізації виробництва має місце в таких країнах, як США (Buy America Act), Індія (Make in India), Китай, Канада, Норвегія, Бангладеш та ін.

Проєкт постанови містить перелік з 87 одиниць залізничної техніки, міського пасажирського транспорту, спецтехніки та енергетичного обладнання, на які пропонується поширити норми локалізації.

Кабмін пропонує забезпечити реалізацію пілотного проекту зі здійснення закупівель техніки машинобудування з локалізацією виробництва до 31 грудня 2021 року. За результатами проєкту Мінекономрозвитку має підготувати й подати на розгляд звіт до 31 березня 2022 року.

Автори законопроєкту залучились підтримкою Федерації роботодавців України, під час його розробки було залучено близько 100 компаній, що працюють у відповідних підгілузях машинобудування. Кожна з них має від 30 до 100 суміжних підприємств по Україні. Тобто загалом це близько 5 000 компаній по Україні. Та в середньому 100 тисяч робочих місць.

Читати 1032 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua