Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

П'ятниця, 20 лютого 2015 00:00

Відбулось чергове засідання КОТСЕР

В облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Основне питання, яке розглядалося під час зустрічі, - напрями реформування бюджетної системи.

Голова облдержадміністрації подякував роботодавцям та профспілковим організаціям області за результативну роботу в 2014 році. Завдячуючи старанням менеджменту та робітників підприємств Кіровоградщини, минулого року надходження до обласного бюджету збільшено на 500 тисяч гривень. До того ж, роботодавцям області вдається не лише зберігати робочі місця, а і створювати нові (зокрема, на ПАТ «Червона зірка» та ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»). Завдяки постійному моніторингу потреб трудових колективів, яким займаються профспілки, в області забезпечується стабільність, немає соціальної напруги. Сергій Кузьменко запевнив, що й надалі буде максимально сприяти роботі підприємств і подальшій співпраці з профспілковими об’єднаннями.
Розглядаючи питання основних напрямів реформування бюджетного процесу, учасники засідання акцентували увагу на суттєвих змінах, внесених до Бюджетного та Податкового кодексів України, що передбачають нову модель фінансового забезпечення місцевих бюджетів. Зокрема, бюджетні повноваження від державних органів влади передаються територіальним громадам.
Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Шеремет прокоментував основні напрями бюджетної децентралізації. Серед нових вагомих джерел наповнення місцевих бюджетів – акцизні податки від продажу алкогольних та тютюнових виробів, нафтопродуктів, транспортний податок, а також податок на нерухоме майно. Розширено і видаткові повноваження територіальних громад. Зокрема, відомчі заклади охорони здоров’я, установи ветеринарної медицини та фізкультурно-спортивні товариства відтепер фінансуватимуться з місцевих бюджетів. Відбулися зміни також у системі фінансування галузей освіти та охорони здоров’я – за рахунок цільових субвенцій з державного бюджету.
Оскільки термін повноважень представника роботодавців області Павла Штутмана як голови тристоронньої соціально-економічної ради закінчився, він запропонував передати обов’язки головуючого представнику від влади. Кандидатуру голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка учасники засідання підтримали одноголосно.

Рішення КОТСЕР від 19.02.2015 р.
 

Читати 284 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua