Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

П'ятниця, 24 квітня 2015 00:00

Валютним свавіллям по бізнесу

У жодному разі не підтримувати законопроект, що визначає порядок здійснення розрахунків в національній валюті щодо валютного регулювання та контролю (прим. №2265) закликають в Федерації роботодавців України.

ФРУ стало відомо, що зазначений проект закону був включений до сьогоднішнього порядку денного роботи Верховної Ради. Тому Федерація в оперативному порядку звернулася до всіх голів депутатських фракцій і груп, а також до Голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергія Рибалки.

"Таким валютним законодавством держава лише пригнітить вітчизняних експортерів через подальше урізання можливостей укладати договори з нерезидентами та посилення неефективного тотального контролю за валютними розрахунками", - прокоментував законопроект №2265 генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов.

У своєму зверненні ФРУ закликає відмовитись від ідеї, по суті, одвічної фіксації скорочення термінів повернення валютної виручки зі 180 до 90 календарних днів. Це може дуже дорого коштувати для валютного ринку та стану платіжного балансу України – попереджають в ФРУ. "Мова йде не тільки про проблеми машинобудівних підприємств, які позбавлені можливості постачати на експорт продукцію, навіть з мінімальними термінами відстрочки платежу. Проблеми відчуватимуть і в інших галузях економіки. Фактично, скорочення термінів повернення валютної виручки пригнічує весь український несировинний експорт", - сказав Руслан Іллічов.

В ФРУ також попереджають про збільшення кількості випадків, коли нерезиденти внаслідок зазначених проблем українських товаровиробників виставлятимуть претензії, повертатимуть поставлену на експорт продукцію, а також відмовлятимуться від майбутніх закупівель української продукції. Тим самим, підприємства нестимуть ще більші збитки та будуть змушені згортати зовнішньоекономічну діяльність.

Категорично не погоджується бізнес і з пропозицією у законопроекті, яка передбачає необхідність отримання індивідуальної ліцензії Нацбанку замість висновку Мінекономрозвитку. Цю ліцензію необхідно буде отримувати у разі перевищення терміну повернення валютної виручки понад 90 календарних днів. Свою незгоду в ФРУ пояснюють тим, що процедура отримання індивідуальної ліцензії набагато складніша, ніж процедура отримання висновку. Крім того, виникають сумніви відносно спроможності НБУ вчасно обробляти величезну кількість заявок на отримання таких ліцензій.

Ще однією неприємною новацією для бізнесу, проти якої виступає ФРУ, може стати вилучення з Закону норм, які припиняють зупинення нарахування пені за порушення термінів повернення валютної виручки, у разі прийняття до розгляду відповідними судами звернень резидентів про стягнення з нерезидентів заборгованості, що виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків, які передбачені експортно-імпортними контрактами. "По суті, мова йде про нанесення подвійного удару по українським підприємствам. Наприклад, якщо український експортер поставив нерезиденту товар на умовах післяплати та не отримав її, то навіть у разі звернення до суду він буде змушений сплатити пеню за неотримані від нерезидента кошти", - пояснив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

ФРУ вважає, що законодавство, яке регулює відносини у сфері ЗЕД, дійсно потрібно модернізувати, тоді як пропозиції Уряду заганяють його у стан початку 1990-х років.

Читати 360 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua