Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Середа, 01 липня 2015 00:00

ФРУ закликає Президента та голів парламентських фракцій терміново відправити уряд у відставку

Непрофесійні дії уряду привели Україну до неоголошеного дефолту. Сукупний зовнішній борг України становить 110,5% ВВП. Подальше залучення кредитів може призвести до ситуації, коли для погашення боргів Україна буде змушена віддати землю та стратегічні підприємства. Про це йдеться відкритому зверненні Федерації роботодавців України до Президента України та лідерів парламентських фракцій, прийнятому за підсумками засідання Президії Ради ФРУ у вівторок.

Бізнес закликає Президента та голів парламентських фракцій відправити уряд у відставку. Бачення бізнесу щодо стабілізації ситуації в Україні: введення мораторію на проведення приватизації в період кризи, відмова від політики запозичень і проведення політики залучення інвестицій, експертиза всіх рішень уряду, що стосуються господарської діяльності. 

"Антинародна та антиукраїнська політика чинного уряду України призвела до неоголошеного дефолту в державі. Результатом непрофесійної діяльності уряду стало те, що вперше з часу введення в обіг гривні валовий зовнішній борг перевищив ВВП і склав 110,5%. За час роботи уряду державний борг України виріс в три рази і досяг 1,4 трильйона гривень, відтік іноземного капіталу склав 16 мільярдів доларів, падіння експортної виручки – 14 мільярдів доларів", – йдеться у зверненні. 

"Федерація роботодавців України вимагає термінової зміни уряду та економічної політики держави", – підкреслюється у зверненні. "Уряд не виконує зобов'язання перед українцями, і перекладає на них відповідальність за свої помилки. Фактично, уряд вже оголосив дефолт українському народу. Плата за комунальні послуги вже вище прожиткового мінімуму та пенсій. При цьому ніхто не індексує пенсії і зарплати. Реальні доходи населення скоротилися в два рази, при цьому ціни зросли також в два рази", - заявив Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ під час засідання Президії Ради ФРУ. 

"Коли уряд каже, що дефолт ніяк не вплине на країну, то це не правда. Може бути дуже багато проблем. Сьогодні економіка перебуває у важкому становищі, все навантаження лягло на бізнес, на людей. При цьому уряд не чує ні бізнес, ні профспілки. Тому ми закликаємо Президента та голів парламентських фракцій відправити цей уряд у відставку. Чим швидше вони нас почують, тим швидше в державі буде політика творення, а не руйнування. Україні потрібен прем'єр, який захищатиме інтереси свого народу, своєї держави і бізнесу. Такому прем'єру бізнес готовий підставити плече", – підкреслив Дмитро Фірташ. 

Учасники засідання відзначили, що сьогодні залишаються невирішеними питання корупції, погашення заборгованості держави перед бізнесом, розмір якої досяг 100 мільярдів гривень. При цьому за рік кількість безробітних зросла на 1 млн. осіб. 

У прийнятому за підсумками засідання зверненні наголошується, що ФРУ вимагає накласти мораторій на приватизацію в умовах дефолту. Багато з 300 підприємств з боргами, які готуються до приватизації, будуть продані за ціною, що набагато нижча їх реальної вартості. "Я за продаж підприємств, тому що держава – поганий управлінець, але приватизацію потрібно проводити не в умовах кризи і дефолту", – сказав Дмитро Фірташ. 

ФРУ також вимагає кардинально переглянути економічну політику країни: політику нарощування боргів потрібно замінити політикою залучення інвестицій в економіку. Також у зверненні наголошується, що бізнес-спільнота має проводити експертизу всіх нормативно-правових актів, що регулюють господарську діяльність. 

Федерація роботодавців України об'єднує близько 8500 підприємств, які створюють 70% ВВП України. На підприємствах-членах ФРУ працюють понад 5 млн. чоловік.

 

Джерело - www.fru.org.ua

 

Читати 352 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua