Кіровоградськe обласнe
об’єднання організацій
роботодавців

Понеділок, 03 серпня 2015 00:00

Україна як виробничий центр Європи - АМУ обговорило економічну програму з українськими експертами

Відновлення СЕЗ, кластерна економіка та Україна як виробничий центр Європи – Агентство модернізації України обговорило економічну частину Плану модернізації України з українськими експертами. У круглому столі під головуванням колишнього прем'єр-міністра Польщі Вальдемара Павляка взяли участь українські політики, підприємці та незалежні експерти з економічних питань.

На думку Вальдемара Павляка, економічна політика будь-якої країни повинна складатися з довгострокових рішень. "Економічна політика країни не повинна складатися лише з короткострокових рішень. Реформи у сфері економіки повинні мати довгострокову перспективу, це – ключова умова для успішної модернізації окремих галузей та економіки в цілому. Відповідальні політики повинні думати за межами строку їхніх повноважень", - підкреслив Павляк під час круглого столу.

Також Павляк висловив переконання, що з метою зміцнення економічного зростання і конкурентоспроможності в Україні було б доречним створити фонд консолідації банківського сектора. За словами колишнього прем'єр-міністра Польщі, впровадження стабілізаційного валютного податку, зі свого боку, могло б сприяти зменшенню валютних спекуляцій.

Павляк вважає, що підприємництво та інновації в Україні можна стимулювати шляхом створення зон процвітання, економічних кластерів, більшої різноманітності експортної продукції. "Україна має хорошу регулятивну базу в галузі підприємництва, втім її реалізація та щоденне використання мають бути суттєво покращені", - наголосив він.

Колишній прем'єр-міністр Польщі також висловив переконання, що екологія та відповідальне ставлення до природи має бути частиною сучасної економічної програми в Україні. Він висловив ідею створення національного фонду охорони навколишнього середовища. "Не менш важливою темою є енергоефективність та відновлювальні джерела енергії, більша увага яким повинна приділятися як суспільством, так і відповідальними за навколишнє середовище особами", - підкреслив Павляк.

Президент АМУ Міхаель Шпінделеггер підтримує точку зору свого колеги: "АМУ повністю підтримує думку Вальдемара Павляка в тому, що Україна повинна стати активною в цих сферах - зростання і конкурентоспроможність, підприємництво та інновації, а також екологія. Ми включимо ці пункти в Програму модернізації України".

Результати круглого столу будуть відображені у Програмі модернізації України, яку буде представлено українській та західноєвропейській громадськості восени 2015 року.

Джерело - сайт ФРУ

Читати 338 разів

Корисні посилання

Інформери


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua